Index
 
Rodzaje i warunki członkostwa l Jak zostać członkiem PTB? l Składki członkowskie l Lista członków
 

Lista członków PTB

Członkowie honorowi

prof. dr hab. n. med. Kornel Gibiński

Członkowie zwyczajni

Poniższa lista członków Polskiego Towarzystwa Bioetycznego nie jest zupełna; obejmuje wyłącznie osoby, które upoważniły już redaktorów tej strony do zamieszczenia na niej swoich danych.

ks. dr Artur Aleksiejuk (ks.artur.aleksiejuk[at]gmail.com) - Chrześcijańska Akademia Teologiczna w Warszawie

dr Jarosław Barański (milan[at]ak.am.wroc.pl) - Akademia Medyczna we Wrocławiu

dr Jerzy Brusiło OFMConv (atbrusil[at]cyf-kr.edu.pl) - Międzywydziałowy Instytut Bioetyki Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie

dr Weronika Chańska (wchanska[at]cm-uj.krakow.pl) - Zakład Filozofii i Bioetyki Collegium Medicum UJ

prof. dr hab. Barbara Chyrowicz (barbarac[at]kul.lublin.pl) - Wydział Filozofii KUL

dr Beata Dobrowolska (beata.dobrowolska[at]umlub.pl, bb.dobrowolska[at]gmail.com) - Katedra Rozwoju Pielęgniarstwa Uniwersytetu Medycznego w Lublinie

dr Olga Dryla (o.dryla[at]iphils.uj.edu.pl) - Instytut Filozofii UJ

prof. dr hab. Józef Dulak (jdulak[at]mol.uj.edu.pl) - Zakład Biotechnologii medycznej UJ

mgr Monika Florek-Moskal

prof. dr hab. Włodzimierz Galewicz (galewicz[at]if.uj.edu.pl) - Instytut Filozofii UJ

prof. dr hab. n. med. Filip Gołkowski, Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, Wydział Lekarski, Katedra Endokrynologii i Chorób Wewnętrznych

dr n. med. Aldona Katarzyna Jankowska (kat_jank[at]poczta.onet.pl) - Katedra i Klinika Pediatrii, Hematologii i Onkologii Collegium Medicum UMK

prof. dr hab. Andrzej Maciej Kaniowski (maciek[at]filozof.uni.lodz.pl) - Uniwersytet Łódzki

prof. dr hab. Jerzy Kopania (kopania[at]wsap.edu.pl) - Uniwersytet w Białymstoku

dr hab. n. med. Romuald Krajewski (rkrajewski[at]hipokrates.org, www.rkrajewski.nil.org.pl) - Centrum Onkologii w Warszawie

dr n. med. Dariusz Kuć (darek.hospicjum[at]o2.pl) - Białostockie Hospicjum dla Dzieci

Dr hab. n. med., dr n. hum. (filozofia) Sławomir Letkiewicz, Ośrodek Terapii Fagowej Centrum Medycznego INSTYTUTU IMMUNOLOGII I TERAPII DOŚWIADCZALNEJ we Wrocławiu Polskiej Akademii Nauk

ks. prof. dr hab. Marian Machinek MSF (Marian.Machinek[at]uwm.edu.pl) - Uniwersytet Warmińsko-Mazurski

prof. dr hab. med. Krzysztof Marczewski (krzysztofmarczewski[at]onet.pl) - Zakład Etyki i Filozofii Człowieka Uniwersytetu Medycznego w Lublinie

ks. dr Jacek Meller (jameller[at]poczta.onet.pl) - Wydział Filozofii Chrześcijańskiej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

ks. prof. dr hab. Piotr Morciniec (piotr.morciniec[at]uni.opole.pl, xpm[at]citymedia.pl; www.morciniec.pl) - Uniwersytet Opolski

prof. dr hab. Mirosław Nesterowicz - Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu

dr hab. Maria Nowacka (archeus[at]post.pl) - Uniwersytet w Białymstoku

dr Marek Olejniczak (olejniczak[at]amg.gda.pl) - Zakład Etyki, Bioetyki i Deontologii, AM w Gdańsku

dr Rafał Patryn (rpatryn[at]wp.pl) - Zakład Etyki i Filozofii Człowieka Uniwersytetu Medycznego w Lublinie

dr Jakub Pawlikowski (jpawlikowski[at]wp.pl) - Zakład Etyki i Filozofii Człowieka Uniwersytetu Medycznego w Lublinie

dr n. med. Łukasz Przysło (l.przyslo[at]gmail.com) - Klinika Pediatrii, Onkologii, Hematologii i Diabetologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi
prof. dr hab. Alicja Przyłuska-Fiszer (afiszer[at]awf.edu.pl) - AWF w Warszawie

dr n. med. Robert Roczeń (robert.roczen[at]sanofi-aventis.com, lathomi[at]o2.pl) - Instytut Filozofii UAM

prof. dr hab. med. Bolesław Rutkowski (bolo[at]amg.gda.pl) - Akademia Medyczna w Gdańsku

dr Jarosław Sak (jareksak[at]tlen.pl) - Zakład Etyki i Filozofii Człowieka Uniwersytetu Medycznego w Lublinie

dr Marta Soniewicka (marta.soniewicka[at]gmail.com) - Katedra Filozofii Prawa i Etyki Prawniczej na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego

prof. dr hab. Jerzy Stelmach (jstelmachivr[at]gmail.com)- Katedra Filozofii Prawa i Etyki Prawniczej na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego

prof. dr hab. Janina Suchorzewska (jsuch[at]amg.gda.pl) - Zakład Etyki, Akademia Medyczna w Gdańsku

prof. dr hab. Kazimierz Szewczyk (kazimierz_szewczyk[at]onet.eu) - Zakład Bioetyki Uniwersytetu Medycznego w Łodzi

ks. Łukasz Szymański (lukaszszym[at]gmail.com)

dr n. med. Artur Tarasiewicz (artur[at]taras@wp.pl) - Wojewódzki Szpital Zespolony w Kaliszu

prof. dr hab. med. Piotr Thor - Collegium Medicum UJ

prof. dr hab. Jerzy Vetualni - Polska Akademia Nauk

prof. dr hab. Cezary Włodarczyk (cxwlodarczyk[at]poczta.onet.pl) - Collegium Medicum UJ

dr n. med. Rafał S. Wnuk (rswnuk[at]nefrologia.org) - Prezes Zarządu Stowarzyszenia Nefrologia Polska, kierownik Oddziału Internistycznego Szpitala Św. Józefa w Mikołowie

dr n. przyr. Sławomir Zagórski (slawomir.zagorski[at]agora.pl) - Agora SA

prof. dr hab. med. Piotr Zaborowski (piotr.zaborowski[at]wum.edu.pl) - Warszawski Uniwersytet Medyczny

dr Zbigniew Zalewski (mzzalews[at]cyfr-kr.edu.pl) - Collegium Medicum UJ

dr Wojciech Zbigniew Załuski (zaluskiwojciech[at]gmail.com) - Uniwersytet Jagielloński